۱۴۰۱/۰۹/۰۶
  ۱۴۰۱/۰۹/۰۶

رشته های کارودانش

اگر قصد ادامه تحصیل را دارید و هدایت تحصیلی خودتان را دریافت کرده‌اید، یکی از شاخه‌هایی که می‌توانید به آن وارد شوید، شاخه کاردانش است. دیپلم کاردانش، نوعی دیپلم رسمی است که دارای حدود ۱۶۰ رشته مهارتی و فنی می‌باشد. این به آن معناست که هنرآموزان کاردانش در طول دوران تحصیلی خود با یک مهارت عملی و کاربردی آشنا شده و آن را فرا می‌گیرند و سپس به بازار کار وارد می‌شوند. بسیاری از افرادی که این دیپلم رسمی را دریافت می‌کنند، برای ورود به بازار کار نیازی به پروانه کسب ندارند و به راحتی پس از دریافت مدرک دیپلم کاردانش می‌توانند به بازار کار مربوط به رشته خودشان وارد شوند چراکه مدرک دیپلم کاردانش از سازمان آموزش فنی‌وحرفه ای کشور صادر شده که این مدرک برای به‌عنوان پروانه کسب‌وکار قابل بهره‌برداری است. البته افرادی نیز هستند که پس از اخذ دیپلم کاردانش به این دیپلم رسمی قانع نیستند و علاقه دارند به تحصیلات دانشگاهی وارد شوند و در مقاطع بالاتر تحصیل نمایند.

شما با دیپلم کاردانش به‌عنوان یک دیپلم رسمی از دو راه می‌توانید وارد دانشگاه شده و به تحصیل خود ادامه دهید. از راه اول، شما باید ابتدا دیپلم کاردانش خود را کسب کنید و سپس وارد پیش دانشگاهی هنر شوید و پس از آن از طریق کنکور در یکی از مقاطع تحصیلی کاردانی ناپیوسته و یا کارشناسی به ادامه تحصیل بپردازید. راه دوم این است که با دیپلم رسمی خودتان و از طریق بدون کنکور در یکی از رشته‌های مقطع تحصیلی کاردانی پیوسته در دانشگاه های مختلف ثبت‌نام نمایید. در راه حل دوم، شما پس از کسب مدرک دیپلم کاردانش و قبولی در دانشگاه، دوسال باید در مقطع کاردانی پیوسته که معادل فوق دیپلم است به ادامه تحصیل مشغول شوید.

برای ورود به این مقاطع نیازی به پیش دانشگاهی نیست و همان دیپلم رسمی شما برای آن کافی می باشد و شما فوراً بعد از دریافت دیپلم کاردانش خودتان وارد کنکور می‌شوید. کلیه رشته‌های کاردانش پیوسته بدون کنکور دانشجو پذیرش می‌نمایند. مجتمع فرهنگی ،هنری و آموزشی عصر فن به متقاضیان دیپلم کاردانش، این خدمات را ارئه می‌کند.

رشته های کاردانش از گرایش های تحصیلی شاخه متوسطه آموزش و پرورش کشور بوده و موسسه فرهنگی ،هنری و آموزشی عصر فن مجری رسمی شرق تهران جهت دیپلم آموزش وپرورش در گروه بزرگسالان ،جوانان و دانش آموزان می باشد.

چرا رشته کاردانش و فنی‌وحرفه‌ای با هم متفاوت هستند؟

پس از پایان دوره متوسطه اول دانش آموزان باید وارد یک رشته تخصصی شوند. دو رشته‌ای که شاخه‌های زیادی برای ادامه تحصیل این دانش آموزان دارد، رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش است که داوطلبان پس از پایان دوران تحصیل، دیپلم رسمی رشته خودشان را دریافت می‌کنند. اما این دو رشته در عین شباهت‌های فراوانی که با یکدیگر دارد، تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر دارد که سبب تفاوت دیپلم کاردانش و فنی‌وحرفه‌ای می‌شود. تقریباً بیشتر کلاس‌های رشته‌های کاردانش به‌صورت عملی و در کارگاه و آزمایشگاه‌ها برگزار می‌شود و عمدتاً کلاس‌های تئوری زیادی برای آن‌ها برگزار نمی‌شود و دیپلم کاردانش برای افرادی مناسب است که علاقه‌ای به کارهای تئوری نداشته و بیشتر به‌دنبال کار عملی هستند و می‌توانند پس از دوران تحصیل این دیپلم رسمی را دریافت کنند.

این درحالی است که داوطلبان دیپلم رسمی فنی‌وحرفه‌ای باید تلفیقی از کلاس‌های تئوری و عملی را پشت سر بگذرانند تا موفق به اخذ دیپلم رسمی آن شوند که کار آن‌ها به مراتب نسبت به داوطلبان دیپلم کاردانش سخت‌تر است. از طرفی رشته کاردانش به دلیل وجود درس‌های عملی بیشتر، داوطلبان را در رشته‌های بیشتری پذیرش می‌نماید و داوطلب برای کسب دیپلم کاردانش، انتخاب‌های بسیار بیشتری نسبت به رشته فنی‌وحرفه‌ای دارد. در رشته کاردانش، داوطلب می‌تواند در بیش از ۱۵۰ رشته دیپلم رسمی را دریافت نماید درحالی‌که در رشته فنی‌وحرفه‌ای تنها در حدود ۴۰ رشته موجود می‌باشد و به‌دست آوردن دیپلم کاردانش راحت‌تر است.

تفاوت دیگری که بین این دو رشته وجود دارد در نحوه جذب آن‌ها توسط بازار کار می‌باشد. دارندگان دیپلم کاردانش راحت‌تر از دارندگان دیپلم رسمی فنی‌وحرفه‌ای جذب بازار کار می‌شوند زیرا آن‌ها به‌صورت عملی مهارت خودشان را افزایش داده‌اند و توانایی بیشتری دارند. به‌عنوان نکته آخر می‌توان گفت، نحوه ادامه تحصیل داوطلبان فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش نیز یکسان است و داوطلبان هر دو رشته امکان ادامه تحصیل در دانشگاه را دارند.

رشته های مهارتی واحد کاردانش در مجتمع فرهنگی ،هنری و آموزشی عصر فن:

انتخاب بهترین دوربین برای عکاسی پرتره

آموزش عکاسی دیجیتال

WhatsApp Image 2021-01-28 at 20.46.32

آموزش چهره سازی

06

آموزش نقاشی

هنرهای تجسمی

آموزش هنرهای تجسمی

یی

گرافیک کامپیوتری

تصویرسازی کامپیوتری

بازیی

آموزش بازیگری

روابطعمومی

آموزش روابط عمومی

انگلیسی2

آموزش زبان انگلیسی

Fashion Designer Stylish Showroom Concept

آموزش طراحی دوخت

هدف دوره عکاسی دیجیتال، آشنایی تازه کاران با عکاسی بوسیله دوربین دیجیتال است. در این دوره  هدف بر این است که کلیدی ترین مباحث موجود در عکاسی دیجیتال با بیانی قابل درک و البته مختصر آموزش داده شود تا برای همه ی مشتاقان یادگیری عکاسی دیجیتال قابل فهم و البته کامل باشد.

مباحث این دوره حتی برای کسانی که هیچ اطلاعاتی در مورد عکاسی ندارند نیز مفید است . چرا که مباحث گفته شده در این دوره ۰ تا ۱۰۰ عکاسی را پوشش می دهد

دوره عکاسی دیجیتال ، از جمله پرمخاطب ترین کلاس عکاسی مجتمع فرهنگی،هنری و آموزشی عصر فن می باشد که با شرکت در این دوره  و فراگیری کلاس عکاسی به صورت حرفه ای ، می توان در مدت کوتاهی وارد بازار کار شد. از جمله فرصت های شغلی موجود برای رشته عکاسی نیز می توان به استخدام در انواع شرکت های تبلیغاتی ، آتلیه ها ، روزنامه ها ، مجلات و سایر رسانه ها ، به عنوان عکاس یا مشاور اشاره کرد. از دیگر گرایش های عکاسی که امروزه بازار کار آن داغ است ، می توان عکاسی صنعتی را نیز نام برد. همچنین پس از فراگیری مهارت های عکاسی ، می توان به صورت شخصی و آزادکار نیز مشغول به کار شد.

 

این دوره در ۴۳ ساعت آموزشی برای بزرگسالان ،نوجوانان  قابل ارائه می باشدکه هزینه این دوره در مجتمع فرهنگی،هنری و آموزشی عصرفن ۲٫۸۰۰٫۰۰۰ریال میباشد.هنرآموزان عزیز جهت کسب اطلاعات بیشتر یا ثبت نام دوره به صفحه تماس با ما مراجعه نمایند.

یکی از شاخه های کاردانش که در موسسه عصر فن تدریس میگردد چهره سازی می باشد.این رشته نیز همانند سایر رشته های تحصیلی این موسسه در بین دانش آموزان از محبوبیت خاصی برخوردار می باشد.منظور از آموزش چهره سازی متعادل سازی ، آموزش تمامی اقدامات لازم برای میکاپ صورت و رسیدن به چهره ای زیبا ، متعادل و جذاب می باشد. در این دوره شما یاد می گیرید چگونه با استفاده از خلاقیت و ایده پردازی خود و بکارگیری تکنیک ها و مهارت های مختلف ، مشکلات و نواقص صورت را پوشانده و در عین حال زیبایی های آن را پررنگ تر نمایید. بدیهی است که ساختار صورت افراد با یکدیگر متفاوت می باشد. صورت هر فرد در کنار زیبایی ها و نقاط قوتی که دارد ، ممکن است دارای عیوب و مشکلاتی نیز باشد. اما مطمئناً راه ها و ترفندهایی وجود دارد که بتوان از طریق آن با محو کردن این عیوب ، زیبایی ها و نقاط قوت چهره را بیش از پیش پدیدار کرد. این امر تماماً به خلاقیت و مهارت های هنرآموزان بستگی دارد که نقاط ضعف و قوت هر صورت را به خوبی شناسایی کند و با توجه به ساختار و فرم صورت ، وضعیت آن ها را بهبود ببخشد.مجتمع فرهنگی ،هنری و آموزشی عصر فن با بکارگیری از اساتید با تجربه و خللاق در ارائه این دوره بسیار موثر می باشد.دوره چهره سازی در این مجتمع در ۸۰ساعت آموزشی  برای هنرآموزان  ارائه می گردد و هزینه این دوره در مجتمع عصر فن ۲۹٫۰۰۰٫۰۰ ریال می باشد.هنرآموزان عزیز جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین جهت ثبت نام  در دوره چهره سازی می توانند به صفحه تماس با ما مراجعه و با کارشناسان ما تماس حاصل نمایند.

طراح گرافیک رایانه ای در واقع از ابتدایی ترین شاخه هایی است که برای علوم رایانه بوجود آمده است و از ابتدای پیدایش گرافیک وجود داشته است.درواقع این دوره  به کار با انواع تصویر ها در محیط های مختلف نرم افزاری خلاصه می شود همانطور که می دانید گرافیک از مهمترین رشته های کامپیوتری است که در دنیای امروزی نقش بسیار با اهمیتی را در شرکت های مختلف بزرگ و کوچک بازی می کند.کسی که بتواند به خوبی در این حوزه تخصص پیدا کند می تواند به وارد بازار کار شود و درآمد خوبی نیز کسب کند، برای اطلاعات بیشتر درباره گرافیک رایانه ای می توانید مقاله مربوطه را مطالعه کنید.افرادی که در حوزه گرافیک رایانه ای فعالیت می کنند می دانند که ابزار های مورد استفاده در این مسیر به شما این امکان را می دهد که بتوانید توسعه های زیادی را در این زمینه انجام دهید و بتوانید تصویر ها و انیمیشن ها و بسیاری از کار های گرافیکی زیادی انجام دهند.امروزه یکی از جذاب ترین و پر درآمدترین شغل ها در جهان به طراحان گرافیک اختصاص داده شده است. اگر شما نیز دارای خلاقیت و ذوق هنری هستید، آموختن نرم افزارهای گرافیک قطعا به شما کمک خواهد کرد تا آینده شغلی خود را تضمین نمایید. مجتمع فرهنگی ،هنری و آموزشی عصر فن، با ارائه دوره های کاربردی گرافیک، دانشجویان را برای ورود به بازار کار رقابتی آماده می نماید.بیش از یک قرن است که طراحی گرافیک در رده های پوستر، تبلیغات، بسته بندی، تصویرسازی، اینفوگرافیک، گرافیک برای روزنامه ها و مجلات تقسیم می شوند. با توجه به بازار کار و زندگی حرفه ای یک گرافیست، طراحان می توانند بسته به علایق و توانمندی های خود عناوین شغلی مختلفی را انتخاب نمایند. یک طراح گرافیک تازه کار، می تواند با گذراندن نرم افزارهای گرافیکی مختلف و اصول طراحی به عنوان فریلنسر و پروژه محور یا استخدام در شرکت ها و سازمان های دولتی شروع به کار نماید. 

مجتمع عصر فن این دوره را در  ۴۳ ساعت آموزشی به مبلغ ۲۵٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال ارائه نموده است.هنرآموزان عزیز میتوانند جهت کسب اطلاعات لازم و همچنین ثبت نام در دوره گرافیک کامپیوتری به صفحه تماس با ما مراجعه نمایند.

یکی دیگر از رشته های ارائه شده در موسسه عصر فن رشته تصویر سازی کامپیوتری می باشد.این رشته نیز همانند سایر رشته های تحصیلی این موسسه در بین دانش آموزان از محبوبیت خاصی برخوردار می باشد. این رشته در ۱۲۰واحد درسی در این مجتمع ارائه میگردد که هزینه دوره آن درموسسه عصرفن ۳٫۶۰۰٫۰۰۰تومان می باشد.هنرآموزان عزیز جهت کسب اطلاع بیشتر در زمینه بازیگری میتوانند به صفحه تماس با ما مراجعه و با کارشناسان ما تماس حاصل نمایند.

بازیگری چیست؟ شغل بازیگری به معنای جان بخشیدن به شخصیت های داستان هایی است که در صحنه تئاتر ، سینما و تلویزیون به اجرا در می آیند. بازیگر با اجرای کلمات ، حرکات و حالت های مورد نظر تمام تلاش خود را به منظور طبیعی جلوه دادن نقش خود انجام می دهد .  جامعه شناسی ، مردم شناسی و حضور در میان اجتماعات مردمی از مهمترین فاکتورهای مورد نیاز بازیگران است . زیرا برای اجرای نقش های مختلف با ید از نزدیک با افراد مختلف جامعه در ارتباط بود و با چند چون شرایط زندگی آن ها آشنا شد . مطالعه ، بررسی و کسب اطلاعات در مورد سوژه های مورد نظر و آشنایی با شرایط  و ویژگی های زندگی آنها لازمه ایفای نقش به عنوان بازیگر است.  هوش بالا و قدرت یادگیری بالا از ملزومات ورود به این حرفه است . قدرت پذیرش انتقاد نیز یکی دیگر از ملزومات ورود به این حرفه است . بازیگر خوب ، توانمند و حرفه ای بازیگری است که توانایی ایفای نقش های مختلف و ایفای نقش در ژانرهای مختلف را داشته باشد. مهمترین هنر بازیگر ارائه یک بازی باور پذیر از سوی مخاطب است و این باور پذیری تنها در سایه بررسی ، تحقیق و مطالعه ، تمرین و ممارست و عشق و علاقه بوجود می آید . 
همیشه خواستار این بودید که یک بازیگر شوید و این رویای کودکی شما بوده و تصورتان نیز این است که استعداد این کار را هم دارید، پس اولین گام انتخاب موسسه معتبر می باشد. این رشته آموزشی در ۸۰ ساعت آموزشی به مبلغ ۲۸٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال از مبتدی تا حرفه ایی آموزش داده و مدرک معتبر ارائه می شود.هنرآموزان عزیز جهت کسب اطلاع بیشتر و یاثبت نام در زمینه بازیگری میتوانند به صفحه تماس با ما مراجعه و با کارشناسان ما تماس حاصل نمایند.

  روابط عمومی هنر برقراری ارتباط در جهت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مخاطبان و همچنین زمینه سازی برای دریافت انتظارات و خواسته های مخاطبان برای حرکت در مسیر آن است .به عبارت دیگر روابط عمومی هنر مردم داری است .روابط عمومی تمامی تلاش خود را معطوف تنظیم روابط سازمان و مردم می کند ، هوشمندانه سعی می نماید اهداف و برنامه ی سازمان با اتکاء به اصول اخلاقی و رسالت حرفه ای در قالب کار برنامه ای در جهت تحقق و حفظ منافع سازمان و مردم بکار بندد. وظایف روابط عمومی برقراری ارتباط صحیح و منطقی و اصولی با مخاطبان و همچنین اطلاع رسانی شفاف و روشن و دریافت انتظارات و خواسته های مخاطبان با بکار گیری روش و فنون مختلف می باشد. عصرفن این دوره اموزشی را در ۲۰ ساعت آموزشی به مبلغ۲۹٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال برگزار می نمایدهنرآموزان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر یا ثبت نام در دوره روابط عمومی به صفحه تماس با ما مراجعه نمایند.

هنرهای تجسمی از دروس اصلی و تخصصی تمام رشته های دانشگاهی هنر (هنرهای تجسمی) مانند: نقاشی، گرافیک، صنایع دستی، فرش، مرمت و… است. قواعد و اصولی قراردادی برای ابعاد زیبایی شناختی هنر، تعریف شده اند که به آن ها مبانی گفته می شود. شناخت عناصر و اشکال، ارتباط آن ها با یکدیگر و حالات کیفی که در اثر هنری متجلی می شوند در این دوره آموزش داده می شود. یک هنرمند برای خلق یک اثر تجسمی هنری، باید به مبانی و قواعد هنرهای تجسمی آشنا باشد و آن ها را با روش های صحیح به کار بندد و همچنین باید قادر به شناخت و تحلیل یک اثر هنری نیز باشد.این دوره آموزشی در ۲۰ ساعت آموزشی  به مبلغ ۹۰۰٫۰۰۰ ریال از مبتدی تا حرفه ایی برگزار می شود.هنرآموزان عزیز جهت کسب اطلاعات بیشتر یا ثبت نام  در  دوره هنرهای تجسمی به صفحه تماس با ما مراجعه نمایند.

 

با توجه به اینکه این رشته در بین بانوان و بسیاری از آقایان از محبوبیت خاصی برخوردار می باشد شما می توانید در محیطی آرام و با دارا بودن امکانات لازم با دوخت انواع لباس به صورت تخصصی آشنا شوید و در صورت داشتن طراحی های خود نحوه دوخت آن را بیاموزید. با گذراندن دوره طراحی دوخت مقدماتی توانایی دوخت های پایه ای از جمله دامن و شلوار را بدست می آورید و در انتهای دوره می توانید مدرک معتبر از مجتمع عصر فن را دریافت نمایید.این دوره در۶۸ ساعت آموزشی به مبلغ ۳۹٫۰۰۰٫۰۰۰ریال ارائه میگردد.علاقمندان به این دوره پرطرفدار می توانند جهت کسب اطلاع بیشتر یا ثبت نام به صفحه تماس با ما مراجعه نمایند.

یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین دوره های موجود در مجتمع فرهنگی،هنری و آموزشی عصرفن آموزش زبان انگلیسی می باشد.این دوره برای کسانی که قصد یادگیری کامل و حرفه ایی زبان انگلیسی را دارند بسیار مهم و کاربردی می باشد.این دوره در ۱۶ ساعت آموزشی به مبلغ ۳٫۲۰۰٫۰۰۰ ریال با ارائه مدرک معتبر  برگزار میشود.هنرآموزان عزیز جهت کسب اطلاعات بیشتر یا ثبت نام در دوره زبان انگلیسی می توانند به صفحه تماس با ما مراجعه نمایند.

جهت اطلاع از دوره ها و یا ثبت نام کلیک نمایید.

پشتیبانی
ارسال